fbpx
Üürituru prognoos

Viimastel kuudel on maailmas valitsenud palju segadust ja teadmatust. Kui märtsikuu alguses kuulutati välja eriolukord, siis toimusid märgatavad muutused nii kinnisvaraturul kui ka paljudes teistes eluvaldkondades. Mis puudutab just üürikinnisvaraturgu, siis peamised muutused olid lühiajaliste üürikorterite liikumine pikaajalisse üüriturgu, mis mitmes aspektis on mõjutanud pikaajalist üüriturgu viimastel kuudel.

Eriolukorra laabudes on näha lootuskiiri, sest üleüldine olukord nii Eesti pinnal kui ka kogu maailmas on normaliseerumas ja paremuse poole liikumas. Seda positiivset muutust on näha ka üüriturul. Näiteks Bidrento üüriplatvormil üürnikud otsivad aktiivselt üürikortereid ja nõudlus on võrreldes märtsi- ja aprillikuuga tunduvalt kasvanud. Siinkohal tekib aga küsimus: millest on tingitud selline kasv, sest teadagi on inimesed seoses riigis valitsenud eriolukorraga muutunud ettevaatlikumaks väljaminekute osas ning teinud märkimisväärseid kärpeid oma igapäevastes kuludes? Põhjuseid on mitmeid, toome välja 3 peamist põhjus, mida oleme märganud Bidrento üüriplatvormil:
1) Kodukontor – viimastel kuudel on paljudel inimestel tekkinud vajadus kodukontori järgi. Olgugi, et kriisieelne olukord on taastumas, soovivad suur osa inimestest jätkata kodukontoris töötamist. See omakorda on tekitanud nõudluse suuremate korterite järgi, kus oleks võimalik üks tuba muuta tööruumiks. Bidrento platvormi statistikat jälgides oleme täheldanud, et kui varasemalt oli kõige suurem nõudlus 2-toaliste üürikorterite järgi, siis nüüd on tekkinud suurenenud huvi ka 3- ja 4-toaliste korterite vastu;
2) Pangalaen – pangad on muutunud ettevaatlikumaks laenude väljaandmisel, seepärast ei ole osadel inimestel võimalust hetkel pangast laenu saada, et soetada päris oma kodu, vaid neil tuleb jätkata üüripindadel elamist;
3) Kriisieelse olukorra taastumine – tavapärane elurütm on taastumas ja inimesed on hakanud järgemööda tööle tagasi naasma. Kuna finantsilise tagala olemasolu tööpalga näol on paljudel õnneks alles jäänud, siis on tekkinud inimestel suurem julgus vaadata ringi üüriturul ning valida endale elamispind. Loomulikult ei saa me rääkida kõigi eest, sest viimaste kuude jooksul on kahjuks toimunud palju koondamisi ja seeläbi on töötusmäär teinud suure tõusu. 

Tulevikuväljavaated

Kui mõelda saabuva suve peale, siis hetkel üürituru väljavaated võiksid pigem olla positiivsed. Tänu Covid-19 piirangute leebumisele tekib üsna pea võimalus reisida teatud riikidesse ja sellest tingituna on loota üürituru elavnemist. On rõõm näha, et eestlased on võtnud omal initsiatiivil üheks peamiseks eesmärgiks aidata Eesti siseturism tagasi ree peale ja anda sellele hoogu juurde. Just seepärast on oodata suveperioodil lühiajalise üüriäri aktiviseerumist.

Kui rääkida nüüd pikaajalisest üüriturust, siis vähemalt 2-3 kuu jooksul me ei näe drastilisi muudatusi tulemas ja see, mis hakkab sügisel toimuma ei oska keegi täpselt ennustada kuna olukord muutub üsna kiiresti ja pikaajaliste üürikorterite nõudlus-pakkumise suhe võib sisuliselt muutuda nädalaga. Aga teadagi on kriisiolukord löönud segamini väga paljude noorte koolilõpetajate plaanid ja paljud nendest, kes varasemalt kaalusid välismaale ülikooli minemist, on plaanid ümber teinud ja otsustanud, et esimese ülikooliaasta veedavad nad siiski Eestis. Eelpool mainitu annab kindlustunde, et ka tuleval sügisel on oodata pikaajalises üüriturus aktiivset perioodi. Kusjuures viimasel ajal on meie käest küsitud nõu, millal tuleks hakata vaatama ülikooli jaoks üürikorterit. Oleme juba ka täheldanud, et elukohtade otsimine noorte seas on aktiviseerunud. Peamiselt otsitakse endale uut elamispinda augusti lõpuks või septembri alguseks, et alustada iseseisvalt uut elupeatükki.

Maksehäired
Kriisist tulenevalt oleme näinud Bidrento platvormil tõusu maksehäirete kontrolli funktsiooni kasutamises. Nimelt on inimesed hakanud aktiivsemalt kontrollima üürnike maksehäireid, seda selleks, et olla kindel üürniku maksevõimekuses. Bidrento platvormil saavad üürileandjad teha maksehäirete kontrolli vaid ühe klikiga ja tasuta.

Soovitus üürnikule
Bidrento platvormil on nii tublisid eraisikust üürileandjaid kui ka professionaalseid üürileandjaid, kes omavad suuri üürikorterite portfelle ning üürimaju. Siinkohal võime julgelt öelda, et professionaalsete üürileandjate poolt hallatavad üürikorterid on alati hästi hoitud ja korras. See annab üürnikule omakorda kindlustunde, et üürimine saab olema pikaajaline, sujuv ja meeldiv. Omalt Poolt soovitaksime enne korteri üürimist vahetada paar sõna üürileandjaga, et saada aru, kas mõlema osapoole vaated ühtivad ja kas on potentsiaali heaks üürisuhteks.

Abivahendid üürileandjale: tehnoloogia, tehnoloogia ja veelkord tehnoloogia!

Pakume Bidrentos üürileandjatele päris mitu abivahendit, millega saab oma protsesse äris optimeerida ning säästa nii raha kui ka aega. Alates usaldusväärse üürniku leidmisest kiirelt ja mugavalt läbi innovatiivse üüriplatvormi kuni spetsiaalselt üürileandjatele loodud BidrentoPro haldustarkvarani, mis on pilvepõhine programm ning mis aitab üüriobjektide omanikel või nende halduritel üüripindu hallata kordades efektiivsemalt võrreldes näiteks Excelite tabelite täitmisega. BidrentoPro tarkvara mitte ainult ei säästa aega ja raha, vaid lihtsustab ka igapäevaseid üürikinnisvara haldusega seotuid ülesandeid. Selle abil saab lihtsalt ja mugavalt hoolitseda üüripindade haldamise, arvete esitamise, makseviivituste, lepingute, raportite ja palju muu eest. Tarkvara pakub ka automatiseeritud kommunaalkulude arvestust, mis tavaliselt võtab üürileandjatel päris palju aega. Samuti tarkvara saab mugavalt kasutada nii arvutis, tahvlis kui ka mobiilis. Rohkem infot BidrentoPro haldustarkvara kohta leiad siit: www.bidrentopro.com

Viimase asjana soovime välja tuua, et praegust olukorda arvestades pöörame võimalikult palju tähelepanu üürileandjatele mõeldud digilahendustele just tööprotsesside optimeerimisele  ja soovime olla nende jaoks olemas nii tehnoloogiaga kui ka nõuga. Seega kui mõni üürileandja mõtleb kuidas üürikinnisvara haldamist muuta efektiivsemaks ja võita nii ajaliselt kui ka rahaliselt, siis võtke julgelt meiega ühendust ja lahendame selle üheskoos. Jagan hea meelega oma kontakti teiega: Taavo Annus, taavo.annus@bidrento.ee.

Related Post

Tarkvara, mis lihtsustab üürikorterite haldamist!

Alusta juba täna!

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Email: info@bidrento.ee
Telefon: +372 52 99 345

Copyright 2020 © Bidrent OÜ All rights reserved